::NOVINKY::
27.12. 2009
Chalmova 27.12 cas 10:00
sapovina
granatik

Zimný maskovací oblek

O maskovaní bolo toho napísené už dosť.Každý,kto sa venuje AS má doma nejaké maskáče-ten vzor,ktorý považuje v naších podmienkach od jary až do jesene na dokonalý.Vtedy mu poskytuje aspoň čiastočné splynutie s okolitou prírodou. Avšak sa často zabúda na maskovanie v zime.Vtedy sa dosť "hráčou" nad touto otázkou nezamýšla.Je to paradoxom , pretože okolitá vegetáacia je bez listov a to poskytuje omnoho väčší rozhľad protivnívi ako napíklad v lete. Všetci majú problém s tichou a nenápadnou chôdzou v snehu a keď si k tomu pridáme nápadnosť postavy oblečenej napr vo woodland vzore . . . činíme zo seba ľahký cieľ pre "nepriateľa".

Jediným rozumným východiskom je:

buď neísť na akciu :o)
alebo "poriešiť" maskovanie

Tu máme niekoľko možností:

kúpu BDU so zimným vzorom - DRAHÉ - na pár akcií sa to neoplatí
kúpu maskovacieho "overalu" napríklad typu Kaňkačo je tiež relatívne DRAHÉ
alebo kúpa:

Jednorázového obleku pre lakírnikov.Ten sa dá zohnať za 199,-Sk napr. v hypermarkete Baumax.
Hoci je oblek len tzv "jednorázový" kľudne sa dá použiť aj niekoľkokrát.Je z dosť odolnej textílie(?) ktorá je čiastočne nepremokavá.Oblek má všité gumičky v kapucni , rukávoch , páse a na nohách.Je s dlhým obojstranným zipsom siahajúcim od krku až po brucho.

Oblek sme testovali v naozaj ťažkých podmienkach - na Opening caremony - tréningu Betaforce na Remäte.Snehu bolo všade od 0,5 - 1 metra.Aj keď som ležal dlhšie v snehu tak som pociťoval len slabý chlad,potom keď som sa postavil tak som si prilepený sneh len mierne oprášil. Po niekoľkých hodinách hry som nebol takmer vôbec mokrí ( mokré boli jedine nohy a topánky,do ktorých sa mi dostal sneh). Počas hry som mal z predu nabielo zamaskovanú aj zbraň.Keby sa mi vtedy podarilo zohať aj bielu kuklu bol by efekt dokonalý.Prezrádzal ma len rýchly pohyb alebo streľba.

Príliš chvály škodí a tak musím spomenúť aj nejaké tie mínusy.Prvou vecou,na ktorú sa ľudia sťažujú je to,že oblek nemá žiadne vrecká.Keď si chcete niečo vložiť do vrecka musíte rozzipsovať zips a vložiť to do bundy/vesty.Druhou je nemožnosť čistenia(takmer akéhokoľvek) alebo prania.

KKS VitaminC
hore
Zithromax no prescription
order viagra
buy crestor